Filtreeri postitusi

Imiku uni ja magamine

Milline on vastsündinu, imiku, beebi normaalne uni? Kuidas ta magab ning miks ta ei maga? Miks üks laps magab hästi, aga teine mitte? Mida tähendab "magab hästi" või "magab nagu beebi"? Neile ja paljudele teistele lapse und ning magamist puudutavatele küsimustele otsivad lapsevanemad vastuseid. Teavet on palju, lähenemisi erinevaid. Mida või keda usaldada ja kuidas käituda nii, et last mitte kahjustada?    
Loe lisaks

Vasospasm imetamise ajal

Imetamise perioodil puutub u 20% naisi kokku vasospasmiga - kõnekeelne nimetus Raynaud´ fenomenile/sündroomile. Mida see võõrapärase nimega nähtus tähendab ja milles väljendub ning kuidas imetamise ajal end nibu vasospasmi korral aidata, sellest kirjutangi.
Loe lisaks

Imetamine, koroonaviirus ja COVID-vaktsiinid

Kas vaktsineerida end imetamise ajal koroonaviiruse vastu või mitte? Millised on COVID-vaktsineerimise mõjud emale, lapsele ja imetamisele? Kas vaktsineeritud ja/või COVIDisse nakatunud/haigestunud ema rinnapiim sisaldab antikehi? Need on vaid mõned küsimused, millega igapäevaselt kokku puutume ja vastuseid otsime. COVID-vaktsiinide mõjust imetamisele ja antikehade säilimisest rinnapiimas pole palju teada, kuid midagi siiski juba teatakse.

Loe lisaks

Miks rinnapiim, mitte piimasegu?

Miks mitte?  Rinnapiim on vastsündinute kuldne standard, liigile loomulik toit, sisaldades hädavajalikke bioaktiivseid molekule, mis aitavad kaasa vastsündinu tervislikule arengule. Need kujundavad mikrobioota koostist, mõjutavad seedetrakti füsioloogiat, soodustavad immuunsüsteemi õiget arengut ja tugevdavad soolestiku barjäärifunktsiooni.
Loe lisaks

Arhiiv