Imiku uni ja magamine
Milline on vastsündinu, imiku, beebi normaalne uni? Kuidas ta magab ning miks ta ei maga? Miks üks laps magab hästi, aga teine mitte? Mida tähendab "magab hästi" või "magab nagu beebi"?
Neile ja paljudele teistele lapse und ning magamist puudutavatele küsimustele otsivad lapsevanemad vastuseid. Teavet on palju, lähenemisi erinevaid. Mida või keda usaldada ja kuidas käituda nii, et last mitte kahjustada?
Loe lisaks
Imetamine, koroonaviirus ja COVID-vaktsiinid
Kas vaktsineerida end imetamise ajal koroonaviiruse vastu või mitte? Millised on COVID-vaktsineerimise mõjud emale, lapsele ja imetamisele? Kas vaktsineeritud ja/või COVIDisse nakatunud/haigestunud ema rinnapiim sisaldab antikehi? Need on vaid mõned küsimused, millega igapäevaselt kokku puutume ja vastuseid otsime. COVID-vaktsiinide mõjust imetamisele ja antikehade säilimisest rinnapiimas pole palju teada, kuid midagi siiski juba teatakse.
Miks rinnapiim, mitte piimasegu?
Miks mitte?
Rinnapiim on vastsündinute kuldne standard, liigile loomulik toit, sisaldades hädavajalikke bioaktiivseid molekule, mis aitavad kaasa vastsündinu tervislikule arengule. Need kujundavad mikrobioota koostist, mõjutavad seedetrakti füsioloogiat, soodustavad immuunsüsteemi õiget arengut ja tugevdavad soolestiku barjäärifunktsiooni.
Loe lisaks
Rinnapiim, imetamine ja kaaries
Varajase lapseea kaaries, rahvakeeli lutipudeli- või imemiskaaries tekitab kõneainet, küsimusi ja emotsioone nii lapsevanemate kui meditsiinitöötajate seas. Otsitakse tõde, õigust, põhjuseid, seoseid, võimalusi ning lahendusi. Vahel tundub, et ka süüdlasi.
Loe lisaks
Rinnapiimast ja imetamisest Eestis
Augustikuu esimesel nädalal ehk 1.-7. augustil hoitakse igal aastal üle maailma fookuses rinnapiimaga toitmist - tähistatakse rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat. Kaisukooli jaoks on iga päev rinnaga toitmise ja imetamiskäitumise edendamise päev.
Loe lisaks