Lapsest areneb inimene - kas ja kuidas?

Milleks selline teema: lapsest areneb inimene - kas ja kuidas? On siililegi selge, et lapsest areneb inimene.

Ajaloost on teada mitmeid lugusid, kus lapsest ei kasvanud inimene, vaid kaudselt inimest meenutav kummaline olend. Isegi Eestis leiti mõned aastad tagasi pere, kus lapsed käitusid nagu koerad. Need on küll äärmuslikud, kuid olulised mõtlemapanevad ja kõhedusttekitavad lood. Miks ja kuidas nii?

Kes üldse on laps? Mis eristab last täiskasvanust? Mida tähendab areng? Kuidas tagada vastsündinu areng ja kasvamine inimeseks? Millised on need võtmetegurid, hädavajalikud ja asendamatud aspektid liigile iseloomulikuks arenguks?

27. veebruari koolitusõhtul õpime sel teemal, kuidas lapsest sirgub inimene, mida ta selleks vajab ja milline roll on selles lapsevanemal. Lapsepõlve füsioloogilised, psühholoogilised ja eetilised mõjud. Küsimusi, mõtteid, teadmisi ja kogemusi jagub.

Laste vajadusi, eripärasid ja käitumist esimesel eluaastal käsitlevad teisedki koolitussarja õpiõhtud: nutt ja naer, imetamine ja rinnapiim, lapsekandmine, uni ja magamine, lisatoit. Kui koolitusel õpitusest jääb väheks, saab edasi õppida kodus imetamisnõustamise ja/või lapsekandmisnõustamise käigus.

NB! Koolitused toimuvad täiskasvanuõppe põhimõttel: austav suhtumine, osalejate vajaduste ja huvidega arvestamine, osalejate aktiivne kaasamine ja vajalikud õppematerjalid. Koolitaja on Kristi Arendi, täiskasvanute koolitaja ja lapsevanemate nõustaja.

NB! Koolitussarjast võib valida vaid omale enim huvipakkuvad teemad ja neil osaleda. Ei pea kogu sarjas kõigil kuuel õpiõhtul osalema, kui need ei kõneta või ei saa mingil põhjusel osaleda.

Klõpsa REGISTREERU ja sirvi teemad-kuupäevad üle, tee oma valik ning oledki registreerunud koolitustel osalema.

Raamatusoovitus:
Aaro Toomela. 2017. Minu Ise areng: inimlapsest inimeseks. Väike Vanker. Tartu.